Zeměpisné kvízy, testy
Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajka

Vlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Spustit v prohlížeči test, kvíz, hru Japonská vlajka

Zaujala vás naše hra Japonská vlajka? Potom se podělte se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Vzdělávací hra Japonská vlajka se nachází v sekci Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: výuková pomůcka, inteligentní hry, online, naučné testy, zeměpisné kvízy, E-learning, pro děti, inteligentní hra, procvičování, výuková aplikace, pro učitele, výukové materiály, pro studenty, vědomostní kvíz, škola, zábavné testy, výuková hra, zeměpisné hry, školní pomůcka, zdarma, vzdělávací hra, základní škola, cvičení, na PC, cvičné testy, geografická online hra, Puzzle

Ke spuštění musí být nainstalován a aktivován flash player v prohlížeči. Hrajte tuhle pěknou hru zdarma, bez instalace či jakékoliv registrace.


Jiné kvízy, vzdělávací hry a online testy