Zeměpisné kvízy, testy
Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajka

Vlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Zahrajte si hru Japonská vlajka online

Tuto hru (Japonská vlajka) můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Vzdělávací hra Japonská vlajka je v kategorii Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: testy s vlajkami, inteligentní hry, geografická online hra, pro děti, na PC, zeměpisné hry, testy, výuková pomůcka, zeměpisné kvízy, zábavné testy, výukový program, cvičné testy, vědomostní kvíz, zadarmo, zdarma, E-learning, hlavní města, naučné testy, vlajky, pro školáky, základní škola, vědomostní test, vzdělávací hry, učební pomůcka, vzdělávací hra, výukové materiály, procvičování

Podmínkou pro spuštění aplikace je nainstalovaný flash player ve vašem brosweru. Tato online hra je zdarma pro všechny online hráče.


Jiné testy a kvízy nejen pro školáky