Zeměpisné kvízy, testy
Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajka

Vlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Začít hrát test, hru, online Japonská vlajka

Potěší nás, pokud budete tuhle vzdělávací hru Japonská vlajka sdílet s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Vzdělávací hra Japonská vlajka je v sekci Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: E-learning, geografická online hra, vědomostní kvíz, pro školáky, zeměpisné kvízy, výukové materiály, vědomostní test, inteligentní hry, výukový program, procvičování, výuková aplikace, pro děti, naučné testy, geografie, testy s vlajkami, na PC, Japonská vlajka, online, škola, zeměpisné hry, inteligentní hra, cvičení, učební pomůcka, školní pomůcka, vzdělávací hra, zadarmo, vlajky

Pro spuštění je třeba mít nainstalován flash player. Nemusíte nic instalovat, nikde se registrovat, prostě hrajte zdarma.


Dále vám doporučujeme níže uvedené kvízy, online testy a vzdělávací hry