Zeměpisné kvízy, testy

Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajkaVlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Začít hrát test, hru, online Japonská vlajka

Potěší nás, pokud budete tuhle vzdělávací hru Japonská vlajka sdílet s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Vzdělávací hra Japonská vlajka je v kategorii Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: zeměpisné hry, výuková aplikace, základní škola, zdarma, vědomostní test, pro školáky, výukové materiály, procvičování, školní pomůcka, naučné testy, výukový program, vlajky, na PC, výuková pomůcka, cvičení, Japonská vlajka, cvičné testy, zadarmo, online, vzdělávací hra, geografická online hra, zeměpisné kvízy, zábavné testy, vzdělávací hry, výuková hra, hlavní města, učební pomůcka

Pro spuštění je třeba mít nainstalován flash player. Pro hraní hry není třeba registrace, je zdarma.


Jiné testy a kvízy nejen pro školáky