Zeměpisné kvízy, testy
Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajka

Vlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Vyzkoušet online test, hru Japonská vlajka zdarma

Líbí se vám vzdělávací hra Japonská vlajka? Pak se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Vzdělávací hra Japonská vlajka je v kategorii Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: cvičení, školní pomůcka, vědomostní test, výuková aplikace, učební pomůcka, výuková hra, zeměpisné hry, pro děti, geografická online hra, inteligentní hra, pro učitele, cvičné testy, pro studenty, procvičování, výuková pomůcka, pro školáky, vzdělávací hry, online, Japonská vlajka, vlajky, inteligentní hry, výukové materiály, vzdělávací hra, testy s vlajkami, základní škola, zadarmo, škola

Pro spuštění je třeba mít nainstalován flash player. Hru si můžete zahrát zdarma.


Doporučujeme další testy, kvízy, online vzdělávací hry