Zeměpisné kvízy, testy
Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajka

Vlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Vyzkoušet online test, hru Japonská vlajka zdarma

Webovou online vzdělávací hru Japonská vlajka můžete sdílet s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Vzdělávací hra Japonská vlajka patří do sekce Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: inteligentní hra, Japonská vlajka, zadarmo, výukové materiály, inteligentní hry, výuková hra, učební pomůcka, testy, studijní pomůcka, výukový program, pro studenty, výuková pomůcka, vzdělávací hra, pro děti, zdarma, zábavné testy, pro školáky, geografická online hra, cvičné testy, vědomostní kvíz, na PC, vědomostní test, Puzzle, vzdělávací hry, výuková aplikace, procvičování, geografie

Nutnou podmínkou pro spuštění aplikace je nainstalovaný flash plugin ve vašem webovém prohlížeči. Za hraní nic neplatíte, hra je pro hráče zdarma bez registrace.


Tipy na další online vzdělávací hry