Zeměpisné kvízy, testy
Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajka

Vlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Zahrajte si hru Japonská vlajka online

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli Japonská vlajka s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Vzdělávací hra Japonská vlajka se nachází v kategorii Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: výukový program, studijní pomůcka, zdarma, výuková pomůcka, výuková aplikace, inteligentní hra, vzdělávací hra, geografie, pro děti, vědomostní test, zadarmo, hlavní města, škola, základní škola, testy s vlajkami, zábavné testy, učební pomůcka, školní pomůcka, E-learning, zeměpisné hry, cvičné testy, výukové materiály, inteligentní hry, Puzzle, pro učitele, procvičování, pro studenty

Ke spuštění musí být nainstalován a aktivován flash player v prohlížeči. K hraní se nepotřebujete registrovat ani nic (kromě flashe) instalovat. Hra je zdarma.


Doporučujeme další testy, kvízy, online vzdělávací hry