Zeměpisné kvízy, testy
Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajka

Vlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Spustit v prohlížeči test, kvíz, hru Japonská vlajka

Webovou online vzdělávací hru Japonská vlajka můžete sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzdělávací hra Japonská vlajka je v kategorii Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: online, adobe flash player, inteligentní hra, zábavné testy, na PC, cvičné testy, vědomostní kvíz, výuková pomůcka, hlavní města, Japonská vlajka, zadarmo, geografie, zdarma, procvičování, testy s vlajkami, naučné testy, výuková hra, testy, cvičení, studijní pomůcka, pro děti, zeměpisné hry, výukové materiály, pro školáky, Puzzle, učební pomůcka, výukový program

Nutnou podmínkou pro spuštění aplikace je nainstalovaný flash plugin ve vašem webovém prohlížeči. Hru si můžete zahrát zdarma.


Tipy na další online kvízy, hry, testy