Zeměpisné kvízy, testy
Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajka

Vlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Spustit online test, vzdělávací kvíz Japonská vlajka zdarma

Potěší nás, pokud budete tuhle vzdělávací hru Japonská vlajka sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzdělávací hra Japonská vlajka se nachází v sekci Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: inteligentní hry, školní pomůcka, testy s vlajkami, výukový program, vlajky, adobe flash player, E-learning, zeměpisné hry, vzdělávací hra, studijní pomůcka, výuková pomůcka, učební pomůcka, online, geografická online hra, zdarma, základní škola, geografie, cvičné testy, zábavné testy, pro učitele, hlavní města, pro studenty, bez stahování, na PC, výuková hra, vědomostní kvíz, cvičení

Pro spuštění je třeba mít nainstalován flash player. Hru si můžete zahrát zdarma.


Výběr zajímavých online výukových aplikací