Zeměpisné kvízy, testy
Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajka

Vlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Spustit v prohlížeči test, kvíz, hru Japonská vlajka

Tuto hru (Japonská vlajka) můžete sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzdělávací hra Japonská vlajka patří do sekce Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: inteligentní hra, vzdělávací hra, pro učitele, vědomostní test, zeměpisné hry, hlavní města, vlajky, online, vzdělávací hry, výuková aplikace, Japonská vlajka, geografie, učební pomůcka, adobe flash player, výukové materiály, výuková pomůcka, Puzzle, pro děti, bez stahování, E-learning, školní pomůcka, procvičování, na PC, pro studenty, výukový program, zábavné testy, studijní pomůcka

Podmínkou pro spuštění aplikace je nainstalovaný flash player ve vašem brosweru. Pro hraní hry není třeba registrace, ani zasílání placených sms, je zdarma.


Doporučené kvízy a testy pro školáky i dospělé