Zeměpisné kvízy, testy
Zeměpisná vzdělávací hra Japonská vlajka, online výukovy test, kvíz z Puzzle

Japonská vlajka

Vlajka Japonska se oficiálně nazývá Niššóki, ale více je známá pod názvem Hinomaru. Původně byla užívána šóguny rodu Tokugawa. V roce 1854 se stala japonskou námořní vlajkou a v roce 1870 i vlajkou státní. Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce. Již od středověku je Japonsko známé, díky pojmenováni Marcem Polem jako Zipangu, což bylo exonymum čínského Ž\'-pen-kuo, tj. Země vycházejícího slunce. Japonská válečná vlajka je vlajkou Japonských pozemních sebeobranných sil. Japonská námořní válečná vlajka je vlajkou Japonských námořních sil sebeobrany od jejich založení roku 1954. Japonská císařská vlajka je tvořena červeným listem se stylizovaným listem chryzantémy se šestnácti lístky ve zlaté barvě. Ten je od 21. října 1926 japonským císařským a zároveň státním znakem. (zdroj citace: Wikipedia.cz)

Vzdělávací online hra Japonská vlajka, učební test, školní kvíz Puzzle

Začít hrát test, hru, online Japonská vlajka

Líbí se vám vzdělávací hra Japonská vlajka? Pak se podělte se spolužáky, partnery a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.


 Sdílet na Redditu      Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu  

Vzdělávací hra Japonská vlajka je v kategorii Puzzle

Vzdělávací hra Japonská vlajka, Puzzle online test, kvíz zdarma

Štítky: zeměpisné hry, inteligentní hry, Puzzle, zábavné testy, pro děti, na PC, vědomostní kvíz, vzdělávací hry, adobe flash player, naučné testy, zeměpisné kvízy, výuková pomůcka, základní škola, pro školáky, výukový program, výuková aplikace, geografická online hra, testy s vlajkami, cvičení, výuková hra, testy, E-learning, Japonská vlajka, zdarma, vědomostní test, inteligentní hra, cvičné testy

Pro spuštění je třeba mít nainstalován flash player. Zahrajte si hru zdarma bez registrace či zasílání placených sms zpráv.


Doporučujeme další testy, kvízy, online vzdělávací hry